اخبار

کمیته رصد آسیب های اجتماعی خراسان رضوی برگزار شد

کمیته رصد آسیب های اجتماعی خراسان رضوی برگزار شد
به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون کارورفاه اجتماعی خراسان رضوی اولین جلسه کارگروه رصد آسیب های اجتماعی روز ​سه شنبه 6 شهریور ماه به ریاست آقا ی محمود حکمتی پور مدیر اجتماعی اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان خراسان رضوی برگزار گردید.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون کارورفاه اجتماعی خراسان رضوی اولین جلسه کارگروه رصد آسیب های اجتماعی روز سه شنبه 6 شهریور ماه به ریاست آقا ی محمود حکمتی پور مدیر اجتماعی اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان خراسان رضوی برگزار گردید.

محمود حکمتی پور مدیر اجتماعی اداره کل تعاون ، کار و رفاه اجتماعی استان خراسان رضوی ، ضمن خیرمقدم، وتبریک اعیاد موضوع آسیب های اجتماعی را از مواردی دانستند که مورد تاکید مقام معظم رهبری و در اولویت برنامه ها و سیاست های اجرایی دولت محترم و سایر ارکان نظام قرار دارد و به همین منظور نیز دستگاه های مختلف در حوزه اجتماعی نیز با توجه به نوع مسئولیت و شرح وظایف قانونی خود در حال اتخاذ و اجرای برنامه های عملیاتی ، مطالعاتی ،پژوهشی و ... با هدف پیشگیری،کنترل و کاهش آسیب های اجتماعی هستند. در همین راستا مدیریت اجتماعی اداره کل تعاون،کارورفاه اجتماعی خراسان رضوی با توجه به دستورالعمل وبرنامه های ابلاغی از سوی وزارت متبوع به عنوان مسئول سایت آسیب های اجتماعی استان خراسان رضوی انتخاب شده است.

ایشان هدف از تشکیل این جلسه را رصد اخبار استانی در حوزه آسیب های اجتماعی در رسانه های ملی و استانی و انتشار آن در سایت آسیب های اجتماعی وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی ،ارتباط با مسئولین حوزه اجتماعی، تهیه گزارش های تحلیلی از وضعیت آسیب های اجتماعی در استان و ارتباط با اساتید دانشگاهی مرتبط با حوزه اجتماعی جهت دریافت گزارش علمی ،مصاحبه و مقاله و انتشار آن در سایت مذکور به نشانی Http://Asibha.mcls.gov.ir) ( بیان نموده واظهار داشتند تجمیع گزارشات، آمار ها، پژوهش ها، مقالات و سایر موارد منتشره توسط دستگاه های مختلف در خصوص آسیب های اجتماعی از کل کشور به منظور استفاده در امر برنامه ریزی ،سیاستگذاری و ... ، با توجه به فقدان سایت خبری مرجع وبه روز در حوزه آسیب های اجتماعی در کشور و همچنین انتشار به موقع، شفاف و صریح اخبار مربوط به آسیب های اجتماعی در سطح کشور با هدف ممانعت از سیاه نمایی در این حوزه یک ضرورت است وتلاش برای فراهم نمودن زمینه های اطلاع رسانی وآگاه سازی افراد ،با همکاری و تعامل نمایندگان دستگاههای اجرائی می تواند موجب هم افزائی و پیمودن گام های مؤثری در زمینه کنترل کاهش آسیب ها باشد.

وی در ادامه در خصوص تشریح دستور العمل اجرائی سایت آسیب های اجتماعی در استان ها مطالبی را ارائه نمود.

شایان ذکر است در این جلسه رئیس اداره امور حمایتی وآسیب های اجتماعی ،رئیس اداره امور اجتماعی اداره کل تعاون،کارورفاه اجتماعی و نمایندگان ادارات کل بهزیستی، تامین اجتماعی ، صندوق بازنشستگی وآموزش فنی وحرفه ای خراسان رضوی حضور داشتند که هریک از اعضاء نظرات خود را بیان نمودند.

در پایان احکام کلیه اعضای کارگروه ابلاغ و دستورالعمل اجرایی کارگروه رصد آسیب های اجتماعی بررسی و اهداف تشکیل کارگروه تشریح و وظایف اعضاء تبیین گردید.

۶ شهریور ۱۳۹۷ ۱۴:۲۰
اداره کل استان |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید