اخبار

در سال آینده

استان زنجان:2 هزار و 436 نفر زیر پوشش دوره سوادآموزی قرارمی‌گیرند

http://zanjan.farsnews.com/news/13970605000399
مدیر کل آموزش و پرورش استان زنجان گفت: در سال آینده 2 هزار و 436 نفر زیر پوشش دوره سوادآموزی قرارمی‌گیرند.

 

به گزارش خبرگزاری فارس از زنجان؛ مریم رشتچی ظهر امروز در یادواره شهدای سوادآموزی استان زنجان با بیان اینکه تاریخ هر ملتی فراز و فرود بسیاری را تجربه می‌کند؛ با گرامیداشت هفته دولت اظهار کرد: همه وظیفه داریم توطئه دشمنان را به گوش مردم برسانیم.
وی با بیان اینکه سوادآموزی صرفا خواندن و نوشتن نیست؛ افزود: گسترش سوادآموزی برای بهتر زیستن در جامعه است.
رشتچی با اشاره به تاکیدات امام خمینی (ره) در زمینه توسعه سوادآموزی عنوان کرد: یکی از طرح‌های موفق مراکز یادگیری محلی است که در کنار آموزش؛ به آموزش مهارت زندگی کمک می‌کند.
مدیرکل آموزش و پرورش استان زنجان با اشاره به اینکه در این مراکز از روش کلاسیک فاصله گرفته شده است؛ خاطر نشان کرد: ارائه آموزش‌های مهارتی در این مراکز از جمله علل استقبال سوادآموزان بوده است.
وی با اشاره به برنامه‌های جانبی سوادآموزی استان زنجان اضافه کرد: آموزش عملی نماز در قالب طرح کلید بهشت به تعداد یک هزار و 600 نفر سوادآموز با 300 نفر آموزش دهنده انجام می‌شود.
رشتچی از ارائه آموزش رایانه در دوره انتقال به تعداد 100 نفر اشاره و خاطر نشان کرد: 38 نفر از این افراد موفق به دریافت مدرک شدند.
مدیرکل آموزش و پرورش استان زنجان با اشاره به اینکه طی سال گذشته 2 هزار و 309 نفر در طرح خواندن با خانواده مشارکت کردند؛ ادامه داد: در مجموع در سال تحصیلی گذشته 2 هزار و 44 نفر در دوره سوادآموزی؛ یک هزار و 765 نفر در دوره انتقال و 690 در دوره تحکیم شرکت کردند.
وی برنامه کمی سوادآموزی در سال آینده را زیر پوشش بردن 2 هزار و 436 نفر در دوره سوادآموزی اعلام و اضافه کرد: براساس برنامه‌ریزی یک هزار و 217 نفر در دوره تحکیم و یک هزار و 803 در دوره انتقال حضور می‌یابند.
*هر کس در هر جایگاهی قرار دارد باید در زمینه حفظ فرهنگ ایثارگری تلاش کند
رئیس سازمان نهضت سوادآموزی نیز در نخستین یادواره شهدای سوادآموزی استان زنجان و ۱۷۶ شهید کشوری با اشاره به اینکه ملت ایران مدیون شهدا هستند؛ اظهار کرد: باید با برگزاری این محافل یاد و خاطره شهدا و رزمندگان گرامی داشته شود.
علی باقرزاده با بیان اینکه تکریم شهدا کمتر از شهادت نیست؛ تصریح کرد: هر کس در هر جایگاهی قرار دارد باید در زمینه حفظ فرهنگ ایثارگری تلاش کند.
وی با اشاره به اینکه ایران جنگ نکرده بلکه از سرزمین خود دفاع کرده است؛ تصریح کرد: جهل؛ فقر و گرسنگی و جنگ سه پدیده‌ای خسارت زننده به انسان‌ها هستند.
معاون سوادآموزی وزیر آموزش و پرورش با اشاره به برنامه‌های مختلف وزارت آموزش و پرورش در راستای ارزش‌گذاری و پاسداری از فرهنگ ایثارگری و شهادت تاکید کرد: امروز شکل دفاع متفاوت شده و تنها با بصیرت‌افزایی می‌توان مقابل آن ایستاد.
باقرزاده توسعه علم را برنده‌ترین ابزار دفاع از کشور خواند و افزود: پشتوانه علمی منجر به تولید تجهیزات دفاعی برای حفاظت از کشور می‌شود.

۶ شهریور ۱۳۹۷ ۱۴:۲۷
فارس زنجان |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید