اخبار

جلسه کمیته رصد آسیب های اجتماعی برگزار شد

جلسه کمیته رصد آسیب های اجتماعی در استان زنجان

https://zanjan.mcls.gov.ir/fa/news/121888/%D8%AC%D9%84%D8%B3%D9%87-%DA%A9%D9%85%DB%8C%D8%AA%D9%87-%D8%B1%D8%B5%D8%AF-%D8%A2%D8%B3%DB%8C%D8%A8-%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%A7%D8%AC%D8%AA%D9%85%D8%A7%D8%B9%DB
سرپرست مدیریت اموراجتماعی اداره کل تعاون کارورفاه اجتماعی استان زنجان از برگزاری جلسه کمیته رصد آسیب های اجتماعی خبر داد.

 

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان زنجان، مرتضی بنیادی عنوان کرد:این جلسه با توجه به اهمیت موضوع آسیب های اجتماعی با هدف پیشگیری،کنترل و کاهش آن برگزار گردید.

وی با اشاره به آسیب‌های اجتماعی موجود در جامعه همچون اعتیاد، طلاق، فساد اخلاقی و ... ادامه داد: فرهنگ سازی و تبلیغ در راستای نشاط اجتماعی در جلوگیری از بروز آسیب های اجتماعی تاثیرگذار است.

بنیادی تصریح کرد: خوشبختانه از 2سال گذشته با ورود پیدا کردن شخص مقام معظم رهبری به مسأله آسیب‌های اجتماعی و برگزاری جلسات مستمرایشان با مسئولان، شاهد آغاز حرکتی پویا در زمینه آسیب‌های اجتماعی هستیم.

وی در ادامه با اشاره به این که همه مسئولان و حتی رسانه‌ها و سازمان‌های مردم نهاد نسبت به آسیب‌ها دغدغه دارند، افزود: مهم‌ترین مؤلفه توسعه هر کشور، نیروی انسانی سالم و کارآمد است که اگر تحت تأثیر آسیب‌های اجتماعی و جرائم قرار بگیرد، کشور باید هزینه زیادی بپردازد.

سرپرست مدیریت امور اجتماعی اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان زنجان اظهار داشت: نباید به آسیب های اجتماعی نگاه جزیره ای داشت چرا که این امر سبب موازی کاری سازمان ها خواهد شد.

بنیادی تاکید کرد: داشتن یک نظام رصد می‌تواند باعث بررسی مستمر وضعیت استان‌ها و علت بروز آسیب‌ها در آنجا شود و در همین راستا هماهنگی و همکاری در جهت ارسال اخبار دستگاه های تابعه وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی در سامانه بانک اطلاعات آسیب های اجتماعی بسیار مفید فایده خواهد بود و در دستور کار قرار دارد.

۶ شهریور ۱۳۹۷ ۱۴:۲۶
اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان زنجان |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید