اخبار

سرپرست مدیریت امور اجتماعی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اصفهان ضمن اعلام اهمیت پرداختن به آسیب های اجتماعی در جامعه کارگری گزارشی از اقدامات انجام شده در این حوزه ارائه کرد.

استقبال کارگران اصفهانی در مبارزه با آسیب های اجتماعی/

مواد مخدر
استان اصفهان- منصوره سلیمانزاده با بیان اینکه طرح های مختلفی در حوزه آسیب های اجتماعی در سطح استان انجام شده افزود: تا کنون بیش از 25 دوره آموزشی با عناوین پیشگیری از اعتیاد، مهارتهای زندگی، تجارت الکترونیک با رویکرد مهارتهای زندگی، مدیریت استرس، کنترل خشم برای کارگران واحدهای اقتصادی برگزار شده است.

 

منصوره سلیمانزاده با بیان اینکه طرح های مختلفی در حوزه آسیب های اجتماعی در سطح استان انجام شده افزود: تا کنون بیش از 25 دوره آموزشی با عناوین پیشگیری از اعتیاد، مهارتهای زندگی، تجارت الکترونیک با رویکرد مهارتهای زندگی، مدیریت استرس، کنترل خشم برای کارگران واحدهای اقتصادی برگزار شده است.
وی در خصوص اقدامات پیشگیرانه در حوزه اعتیاد گفت: طبق دستورالعمل اتاق فکر پیشگیری از اعتیاد، طرح پیشگیری از مصرف مواد مخدر در جامعه کار و تولید و همچنین برگزاری جلسات و همایش های متعدد در سطح استان از اقدامات انجام شده در این حوزه بوده که این برنامه ها از استقبال قابل توجهی برخوردار بوده و بیش از 100 نفر در کارخانجات برای اجرا و ادامه این طرح ها به عنوان بهبان اعلام آمادگی کرده اند.
سلیمانزاده با اشاره به شعار هفته مبارزه با مواد مخدر تحت عنوان" اول گوش کن؛ گوش کردن به کودکان و نوجوانان گام نخست را درکمک به رشد سالم و ایمن آ نهاست" افزود: ورود زنان، افراد شاغل و تحصیل کرده به چرخه اعتیاد مهمترین معضلات در عرصه مبارزه با اعتیاد است و تنها راه مقابله باآن آموزش و افزایش هشیاری و خود اگاهی افراد است.
این مقام مسئول در خصوص اقدامات انجام شده در هفته مبارزه با مواد مخدر اعلام کرد: در این هفته 21 دوره آموزشی پیشگیری از اعتیاد به میزان 2 هزار و 800 نفر ساعت و همچنین 12 نمایشگاه و 5 همایش و سمینار علمی در شهرستانهای مختلف برای جامعه مخاطب برگزار شده است.
سلیمانزاده در ادامه افزود: دوره های برگزار شده در شهرستانهای دهاقان، فلاورجان، نجف آباد، شاهین شهر، فریدونشهر، شهرضا، اردستان، نطنز، فریدن، بادرود، خور وبیابانک، نایین، آران و بیدگل، لنجان، خوانسار کاشان برگزار شده است.
سرپرست مدیریت امور اجتماعی اداره کل تعاون، کارورفاه اجتماعی استان اصفهان همچنین از امضای تفاهم نامه ای با بهزیستی درخصوص برگزاری دوره های آموزشی ویژه تربیت مربی،کارفرمایان و کارگران و روسای ادارات تابعه در سال جاری خبر داد و افزود: ارجاع معتادین کارگر به مراکز ترک اعتیاد زیر نظر بهزیستی، معرفی زنان و مردان معتاد کار تن خواب کارگر به مراکز گرم خانه ها که توسط شهرداری، خیرین و استانداری حمایت می شود از جمله مفاد این تفاهم نامه است.

۶ شهریور ۱۳۹۷ ۱۰:۰۸
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اصفهان |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید