اخبار

خبرگزاری تسنیم سمنان

سامانه رصد آسیب‌های اجتماعی در سمنان راه‌اندازی می‌شود

سامانه رصد آسیب‌های اجتماعی در سمنان راه‌اندازی می‌شود
مدیرکل بهزیستی استان سمنان با اشاره به اینکه ارائه خدمات غیرتخصصی چالش جدی برای توانمندسازی خانواده در حوزه اجتماعی است گفت : سامانه رصد آسیب‌های اجتماعی در سمنان راه‌اندازی می‌شود.

 

به گزارش خبرگزاری تسنیم از سمنان ، علیرضا ایزد پور پیش از ظهر امروز در جلسه بررسی آسیب‌های اجتماعی در استان سمنان اظهار داشت : امروزه هجمه‌های متعددی از سوی دشمنان برای از بین بردن آرمان‌ها و ارزش‌های مقدس انقلابی و اسلامی ملت ایران وارد می‌شود.
وی با تأکید بر لزوم مقابله با این هجمه‌های فرهنگی خاطرنشان کرد: دوره‌های آموزشی و فرهنگی برای پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی در سراسر استان سمنان تقویت می‌شود.
مدیرکل بهزیستی استان سمنان با بیان اینکه آموزش مهارت‌های زندگی مهم‌ترین اصل برای مقابله و پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی است افزود : آسیب‌های اجتماعی باید در سطح استان ریشه‌یابی و رصد شوند.
وی از راه‌اندازی سامانه رصد آسیب‌های اجتماعی در این راستا خبر داد و گفت : این امر نقش مؤثری در بازخورد مثبت آموزش‌های فرهنگی برای تغییر نگرش و خرد افراد جامعه ایفا می‌کند.
ایزد پور با اشاره به اینکه ارائه خدمات غیرتخصصی مهم‌ترین چالش برای توانمندسازی خانواده در حوزه اجتماعی است تصریح کرد: برای تحقق اهداف ستاد مبارزه با آسیب‌های اجتماعی باید نسبت به تقویت مداخلات تخصصی در ارائه خدمات به قشرهای آسیب‌پذیر در این حوزه اهتمام ویژه‌ای بورزیم.
وی ابراز داشت: آسیب‌های اجتماعی در سه بخش متفاوت کلان، میانی و خرد در جامعه تأثیرگذار هستند و باید این آسیب‌ها را با توجه به موقعیت آنان شناسایی و رصد کنیم تا راهکاری عملیاتی برای مقابله با این مقوله ارائه شود.
مدیرکل بهزیستی استان سمنان بیان کرد: مقوله اعتیاد یکی از مهم‌ترین آسیب‌هایی است که در چند سال گذشته به‌وفور در جامعه و اقشار مختلف مردمی نفوذ کرده است و رسیدگی و مقابله با اعتیاد یکی از اولویت‌های اصلی سازمان بهزیستی به شمار می‌رود.

۶ شهریور ۱۳۹۷ ۱۰:۱۵
خبرگزاری تسنیم سمنان |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید