اخبار

مدیر کل بهزیستی استان اصفهان:

بیشترین مداخله بهزیستی در موارد مربوط به کودک آزاری بوده است

کودک آزاری
مدیر کل بهزیستی استان اصفهان گفت: بیشترین موارد مداخله بهزیستی در حوزه اورژانس اجتماعی، کودک آزاری با ۵۸۸ مورد طی سه ماهه ابتدایی امسال بوده است.

 

به گزارش خبرنگار مهر، مرضیه فرشاد ظهر شنبه، در نشست خبری با اصحاب رسانه اظهار داشت: کودک آزاری، همسر آزاری، سالمند آزاری و خودکشی به ترتیب بیشترین مواردی است که منجر به دخالت بهزیستی شده است.

وی از ۱۹۵ مورد همسر آزاری در سه ماهه ابتدایی امسال در اصفهان خبر و اعلام کرد: ۳۴ مورد سالمند آزاری و ۷۱ مورد خودکشی نیز صورت گرفته است.

مدیر کل بهزیستی استان اصفهان با اشاره به اینکه بیشترین مورد همسر آزاری مربوط به آزار و اذیت زنان است، ادامه داد: در کمتر مواردی شاهدیم که مرد آزاری صورت گرفته باشد.

وی از کاهش خشونت و پایین آمدن آمار آزار و اذیت روی کودکان، سالمندان و همسران خبر داد و بیان داشت: طی سه ماه نخست سال جاری نسبت به مدت مشابه سال گذشته با کاهش خشونت‌ روبه‌رو بوده‌ایم به طوری که همسرآزاری ۱۶ درصد، کودک آزاری دو درصد و سالمند آزاری ۲۴ درصد کاهش داشته است.

بیش از ۹۰ درصد کودکان در شیرخوارگاه‌ها بدسرپرست هستند

فرشاد با بیان اینکه تعداد کودکان بدسرپرست در شیرخوارگاه‌ها بیش از کودکان بی سرپرست است، ادامه داد: بیش از ۹۰ درصد کودکان در شیرخوارگاه‌ها بدسرپرست هستند و فرآیند واگذاری آنها به مراتب سخت‌تر از کودکان بی‌سرپرست است.

وی از اجرای طرح موشک (مراقبت مشارکتی شیرخواران) در سال گذشته به صورت پایلوت در ۱۰ استان خبر داد و گفت: در قالب اجرای این طرح در استان اصفهان در سال گذشته ۶۳ کودک و در سال جاری تاکنون هفت کودک به صورت موقت به خانواده‌های متقاضی کودک واسپاری شده‌اند.

مدیر کل بهزیستی استان اصفهان در خصوص طرح واگذاری امین موقت کودکان گفت: نوزادانی که امکان بازگشت والدینشان وجود دارد در این طرح به خانواده‌ها واگذار می‌شوند چرا که در صورت حضور این کودکان در شیرخوارگاه تنها امکان مراقبت جسمی از آنها مهیا بود و بر این اساس امنیت اجتماعی آن‌ها را با حضور در کنار خانواده تامین کردیم.

واگذاری کودک به متاهل ها در اولویت اول ما است

وی از دو هزار خانواده ای خبر داد که در انتظار گرفتن سرپرستی کودک در اصفهان هستند و افزود: ۴۰ کودک در شیرخوارگاه‌ها دارای شرایط واگذاری به این خانواده‌ها هستند.

فرشاد با بیان اینکه اولویت اول ما سپردن کودکان به متاهل‌ها است، ادامه داد: دختران مجرد اولویت بعدی ما هستند و تلاش کردیم در ابتدا کودکان را به خانواده هایی بسپاریم که هم از نعمت مادر و نیز پدر برخوردار باشند.

وی در خصوص آمار بیماران ترنس در استان اصفهان گفت: در سال گذشته ۲۳ مورد در این خصوص تحت حمایت بهزیستی قرار گرفته و در سال جاری نیز تاکنون چهار مورد از این افراد تحت پوشش قرار گرفته‌اند.

مدیرکل بهزیستی استان اصفهان با بیان اینکه بیشترین تعداد ترنس‌های اصفهان مونث – مذکر بوده‌اند، افزود: در اصفهان تنها یک انجمن درخصوص بیماران ترنس وجود دارد که مجوز آن‌ها از بهزیستی نیست اما افراد تحت پوشش خود را برای دریافت حمایت‌های مالی به بهزیستی معرفی می‌کند.

۴ شهریور ۱۳۹۷ ۰۸:۵۷
خبر گزاری مهر |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید