اخبار

معاون اجتماعی بهزیستی اصفهان :

کمتر از ۱۰ درصد طلاق‌ها در سال اول زندگی رخ می دهد

طلاق
معاون اجتماعی بهزیستی استان اصفهان گفت: کمتر از ۱۰ درصد از ازدواج‌هایی که به طلاق منجر می شود در سال اول زندگی رخ داده است.

 

به گزارش خبرنگار مهر، مجتبی ناجی ظهر شنبه در نشست خبری با اصحاب رسانه اظهار داشت: کمتر از نیمی از ازدواج ها و در واقع ۴۰ درصد از ازدواج‌ها در سال اول زندگی به طلاق می انجامد.

وی بیان داشت: یکی از علل اصلی کاهش فرزندآوری طلاق هایی است که در ۵ سال اول زندگی رخ می‌دهد.

معاون اجتماعی بهزیستی استان اصفهان ادامه داد: فعالیت‌های حوزه اجتماعی بهزیستی بر روی دو گروه؛ کودکان و زنان تمرکز دارد که در حوزه کودکان ارتقاء سلامت آنها مورد توجه است.

وی با اشاره به فعالیت ۸۰۰ مهدکودک تحت پوشش بهزیستی استان گفت: از این تعداد ۱۵۰ مهدکودک در روستاها قرار دارد.

ناجی از کمک دو میلیارد و نیمی به مهدهای کودک خبر داد و افزود: با این میزان اعتبار، غذای گرم خریداری و به مهدهای کودک تحویل داده شد.

وی اعلام کرد: در راستای تجهیز مهدهای کودک سال گذشته ۲۰۰ مهدکودک به وسایل و امکانات جدید تجهیز شد و ۱۴۷ میلیون تومان به منظور کمک هزینه برای ثبت نام کودکان در مهدهای کودک هزینه شد.

معاون اجتماعی بهزیستی استان اصفهان ادامه داد: ۹ هزار و ۲۰۰ زن سرپرست خانوار تحت پوشش بهزیستی در استان اصفهان زندگی می کنند.

وی افزود: خدمات نقدی و غیرنقدی و حمایتی به این زنان ارائه می‌شود و بیش از همه توجه بهزیستی بر توانمندسازی این افراد بوده است.

ناجی در خصوص طرح‌های مربوط به زنان سرپرست خانوار گفت: گروه‌های همیار زنان خانوار در حوزه اشتغال که با یکدیگر به همکاری می‌پردازند تشکیل شده که به دنبال آن اجرای طرح تأمین مالی زنان سرپرست خانوار و زنان روستایی در دستور کار قرار گرفت و بر این اساس بانک کشاورزی بدون ضامن به این زنان تسهیلات می‌دهد.

وی با اشاره به ارائه تسهیلات دو میلیارد تومانی از طرف بانک کشاورزی به این طرح افزود: در سراسر کشور ۶۰۰ گروه جدید در این طرح اضافه شده است که تنها ۳۰۰ گروه آن مربوط به استان اصفهان بوده است.

۴ شهریور ۱۳۹۷ ۰۸:۵۸
خبر گزاری مهر |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید