اخبار

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان زنجان:

استان زنجان: 55 درصد طلاق‌ها ناشی از اعتیاد به مواد مخدر است

http://zanjan.farsnews.com/news/13970531000354
دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان زنجان با بیان اینکه 55 درصد طلاق‌ها ناشی از اعتیاد به مواد مخدر است؛ گفت: همچنین 30 درصد از کودک‌آزاری‌ها ناشی از این نوع اعتیاد است.

 

عبدالرضا شهبازی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در زنجان اظهار کرد: یکی از موضوعاتی که مورد توجه دبیرخانه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر است؛ بحث پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی با اجرای طرح‌های پژوهشی است.

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان زنجان با بیان اینکه 50 اولویت پژوهشی توسط دفتر تحقیقات و آموزش ستاد مبارزه با مواد مخدر ریاست جمهوری احصا شده است؛ گفت: از همین رو دانشجویانی که در این حوزه اقدام به تحقیق و پژوهش کنند از حمایت‌های مالی ستاد برخوردار خواهند شد.

وی با ارائه آماری از وضعیت شیوع اعتیاد به مواد مخدر در کشور و در دنیا گفت: در عرصه بین‌الملل شاهد رشد 23 درصدی نرخ شیوع مصرف موادمخدر بین سنین 15 تا 64 سال هستیم و طبق آمار تعداد مصرف‌کنندگان این ماده افیونی در جهان از 200 میلیون نفر به 255 میلیون نفر رسیده است.

وی با بیان اینکه طبق آخرین آمار میزان کشفیات مواد مخدر در سطح جهانی 75 درصد مربوط به جمهوری اسلامی ایران است؛ گفت: همچنین از 81 تن هروئین کشف شده در جهان؛ جمهوری اسلامی 17 درصد از این کشفیات را به خود اختصاص داده است.

شهبازی گفت: همچنین طبق آمار از 21 تن مرفین کشف شده در عرصه بین‌المللی؛ 61 درصد مربوط به ایران است.

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان زنجان با بیان اینکه 65 درصد همسرآزاری و 55 درصد طلاق‌ها ناشی از اعتیاد به مواد مخدر است؛ گفت: همچنین 30 درصد از کودک‌آزاری‌ها؛ 25 درصد از قتل‌های عمد نیز ناشی از اعتیاد به مواد مخدر است.

وی گفت: طبق آمار 33 درصد از خشونت‌های اجتماعی؛ 20 درصد از جرایم منکراتی و 10 درصد جرایم مالی ناشی از اعتیاد به مواد مخدر است.

۳ شهریور ۱۳۹۷ ۱۳:۰۵
فارس زنجان |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید