اخبار

مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان اصفهان خبر داد

توانمندسازی بیش از 2 هزار نفر از معتادین بهبودیافته در سه ماهه اول سال جاری

مواد مخدر+بهبود یافتگان
اصفهان- - به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی وحرفه ای استان اصفهان، ابوطالب جلالی مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان اصفهان در هفته مبارزه با موادمخدر بیان داشت: اعتیاد به مواد مخدر یکی از مهم ترین مشکلات اجتماعی، اقتصادی و بهداشتی است که عوارض ناشی از آن تهدیدی جدی برای جامعه بشری محسوب شده و موجب رکود اجتماعی در زمینه های مختلف می گردد.

 

به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی وحرفه ای استان اصفهان، ابوطالب جلالی مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان اصفهان در هفته مبارزه با موادمخدر بیان داشت: اعتیاد به مواد مخدر یکی از مهم ترین مشکلات اجتماعی، اقتصادی و بهداشتی است که عوارض ناشی از آن تهدیدی جدی برای جامعه بشری محسوب شده و موجب رکود اجتماعی در زمینه های مختلف می گردد.
وی افزود: اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان اصفهان به عنوان یکی از اعضای شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر، آموزش های مهارتی ویژه توانمندسازی بهبودیافتگان و خانواده آنان را در اولویت های برنامه های خود قرارداده تا از طریق اعطای تسهیلات در راستای اشتغال این قشر گام مؤثری بردارد.
جلالی اظهار داشت: اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان اصفهان در راستای کاهش آسیب های اجتماعی در سال 96 اقدام به آموزش و توانمندسازی 25 هزار نفر معتاد بهبود یافته و در سه ماهه اول سال 1397، 2 هزار و 117 نفر که از سوی سازمان بهزیستی، زندان ها، دانشگاه علوم پزشکی و ... معرفی گردیده اند نموده است.
مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان اصفهان اهم برنامه ها و اقدامات صورت پذیرفته در خصوص معتادان بهبود یافته را مشاوره آموزشی – شغلی بر اساس توانایی تحصیلی و آشنایی با بازار کار، معرفی حرفه های کوتاه مدت، اشتغال و کارآفرینی با کمترین هزینه و تجهیزات، هم خوانی حرفه ها با شرایط تحصیلی آنان جهت افزایش توان مهارت آموزی، در نظر گرفتن قابلیت ها و مزیت های منطقه ای جهت دسترسی آسان تر افراد بهبودیافته به شغل موردنظرشان، برگزاری دوره های آموزشی پیشگیری از اعتیاد ویژه کارکنان، کارآموزان مراکز و مدیران و مربیان آموزشگاههای فنی و حرفه ای آزاد، صنایع و صنوف و ... عنوان نمود.
ابوطالب جلالی در خصوص مراحل پرداخت تسهیلات به بهبودیافتگان دارای مدارک آموزش فنی و حرفه ای گفت: پس از ارائه آموزش های مهارتی و اعطای گواهینامه مهارت، مهارت آموختگان بهبودیافته می توانند با مراجعه به اداره بهزیستی و کمیته امداد امام خمینی جهت دریافت تسهیلات از بانک ها اقدام نمایند.

۳ شهریور ۱۳۹۷ ۱۱:۴۵
روابط عمومی اداره کل فنی و حرفه ای استان اصفهان |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید