انجمن مددکاری اجتماعی ایران

انجمن مددکاران اجتماعی ایران

محل فعالیت: تهران
موضوع فعالیت: مددکاری اجتماعی
آدرس سایت: http://socialwork.ir
شماره تماس:۴۴۰۷۶۷۱۳ و۴۴۰۵۸۲۱۸
ادرس انجمن: تهران، خیابان شریعتی، سه راه پاسداران، خیابان گل نبی(کتابی)، دانشکده علوم اجتماعی دانشگاه علامه طباطبائی


معرفی انجمن و فعالیتها:
نام:انجمن مددکاران اجتماعی ایران : انجمنی است (صنفی- علمی یا صنفی- تخصصی) غیر سیاسی و غیر انتفاعی که در این اساسنامه اختصارا انجمن نامیده می شود.
تبصره: متخصص مددکاری اجتماعی: در این اساسنامه به آن دسته متخصص اطلاق می شود که در رشته خدمات اجتماعی و مددکاری اجتماعی یا حداقل مدرک فوق دیپلم از طرف مراجع رسمی کشور به عنوان متخصص مورد تایید قرار گرفته اند.
اهداف انجمن:
الف- مطالعه و بررسی مسائل و مشکلات مختلف حرفه ای مددکاران شاغل در بخش های دولتی و خصوصی و ارائه نظرات ، پیشنهادات و طرح های لازم به مقامات و مسولین ذیربط به منظور پیگیری این مسائل و تامین رفاه و حمایت های صنفی اعضا.
ب- تحقیق و پژوهش در زمینه مسائل اجتماعی و بهره گیری از یافته های علمی و عملی خدمات مددکاری اجتماعی به منطور کمک به ارتقاء علمی و حرفه ای مددکاران اجتماعی ایران.
ج- کمک به ترویج و توسعه جنبه های مختلف آموزش عملی و نظری مددکاران و خدمات اجتماعی به منظور تقویت کیفی و علمی رشته مددکاری اجتماعی و راهنمایی و تشویق علاقمندان و داوطلبان به حرفه مددکاری.
د- ایجاد ارتباط و همکاری علمی و فرهنگی با مجامع حرفه ای و علمی داخل و خارج از کشور از طریق برگزاری و شرکت در کنفرانس ها، سمینارها، سخنرانی ها، چاپ و انتشار کتب، مقالات و مجلات و نظایر آن.
ه- همکاری با نهادها و سازمان های مختلف دولتی و عام المنفعه جهت پیشبرد امور مربوط به مددکاری اجتماعی .
و- ارائه پیشنهادات به موسسات دولتی و خصوصی نهادهای انقلاب اسلامی، اشخاص حقیقی و حقوقی به منظور کمک به سرمایه گذاری در جهت توسعه خدمات اجتماعی و بهره برداری مناسب از خدمات مددکاران اجتماعی.
ز- برگزاری همایش سالانه به مناسبت زاد روز حضرت علی (ع) و روز مددکار اجتماعی.